KAS IR LABĀKAIS KURINĀMAIS?

Kādēļ kurināmo vislabāk iegādāties pavasarī un vasaras sākumā? Ja iegādājaties slapju malku, tad tai ir labi jāizžūst, lai būtu iespējams to izmantot kā kurināmo. Tas ir arī laiks, kad vislabāk pārbaudīt savas apkures sistēmas tehnisko stāvokli. Nereti pārdevēji šajā laikā piedāvā dažādas akciju cenas, un kurināmo ir iespējams iegādāties par ļoti patīkamām cenām. Tas attiecas gan uz malku, gan granulām un briketēm. Starp citu, briketes var būt alternatīva arī parastajam kurināmajam krāsnīs.

KĀ PĀRLIECINĀTIES PAR KURINĀMĀ KVALITĀTI?

Apkures sistēmas veids kurināmā izvēlē spēlē lielu lomu. Protams, ka granulas neviens nebērs krāsnī, taču, krāsnī kā kurināmo var izmantot kokskaidu briketes. Kā saprast to, kurš apkures sistēmas un kurināmā veids ir vispiemērotākais? Mūsdienās liela loma apkures sistēmas izvēlei ir dzīvesveidam,jo tie, kuri mājās ir tikai nogalēs un vakaros, labprāt izvēlas apkures sistēmu, kas neprasa lielu uzmanību, kā tas būtu gadījumos, kad māja tiktu apsildīta ar krāsns apkuri. Arī kurināmajam ir liela nozīme. Malkai ir jābūt sausai un briketēm vai granulām blīvi sapresētām. Ja brikete nokrītot saplīst, tad tā nav blīvi presēta un ir sliktas kvalitātes, kas savukārt nozīmē to, ka tā ātri izdegtu. Ja ir iespēja, izvēlaties kantainas briketes, jo apaļās izdeg ātrāk. Kurinot ar kokskaidu briketēm un granulām, mazāk aizsērējas dūmvads.

KĀ KURINA APKURES KATLUS?

Svarīgi arī saprast to, kā darbojas granulu katli un kā krāsnis. Kokskaidu kurināmais iet ne vien roku rokā ar apkures katliem, bet arī kamīniem un krāsnīm, savukārt, parastās malkas pagales apkures katlos neizmanto. Malkai ir jāžūst vismaz pāris mēnešus, protams, var nopirkt jau sausu, bet vismaz par divas reizes lielāku cenu. Atšķirībā no oglēm, kas pēc izdegšanas nodziest diezgan ātri, kokskaidu kurināmais gruzd un tu siltumu. Mūsdienās malkas krāsnis kalpo kā lielisks interjera elements un alternatīvs apkures veids, kas piešķir arī īpašu noskaņu. Ņemot vērā to, ka mūsdienās netrūkst ērtāku telpu apkures veidu, krāsnis paliek otrajā plānā, jo kurināšanai daudziem laika neatliek.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *